خدمات اکتیو شبکه

بعد از راه اندازی زیرساخت های سخت افزاری شبکه و نصب تمامی تجهیزات توسط تیم خدمات پسیو شبکه نوبت به راه اندازی امکانات و زیرساخت های نرم افزاری می‌رسد که به کمک این امکانات شرایط بهره‌مندی از یک شبکه کامپیوتری برای ما فراهم می‌شود. در اصطلاح حوزه شبکه های کامپیوتری به مجموعه خدمات مذکور خدمات شبکه اکتیو اتلاق می‌شود که شامل زیر مجموعه و بخش‌های مختلف است.

اعضای تیم خدمات اکتیو شبکه هینزا با تکیه بر مدارک داخلی و بین المللی متعدد و سال‌ها سابقه فعالیت حرفه‌ای در صنعت آی تی کشور به تمام شرکت‌ها برای راه اندازی اصولی شبکه های کامپیوتری کمک می کنند.

چرا دیگران از خدمات اکتیو شبکه هینزا استفاده می کنند؟

برای رزرو وقت مشاوره و دریافت بهترین راهکار اکتیو شبکه شرکت خود با ما تماس بگیرید.

خدمات اکتیو شبکه هینزا شامل چه مواردی‌ است؟

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات اکتیو شبکه داشته باشید پیشنهاد می کنیم با ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

منظور از خدمات شبکه اکتیو چیست؟

راه اندازی هر شبکه کامپیوتری به طور کلی به دو بخش خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه تقسیم بندی می‌شود. بخش پسیو مربوط به زیرساخت های سخت افزاری و بخش اکتیو مربوط به زیرساخت های نرم افزاری لازم برای یک شبکه کامپیوتری می‌شود.

راه اندازی سرورها و سرویس‌هایی که بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد، مجازی سازی سرورها، پیکره‌بندی فایروال‌ها و سوییچ‌ها، راه اندازی سیستم های کامپیوتری موجود در شبکه و برقراری ارتباط آنها با سرورها، سیستم‌های بک آپ گیری اطلاعات و بسیاری از موارد دیگر از جمله اقداماتی است که در بخش اکتیو شبکه به انجام می‌رسد. در واقع بدون بخش اکتیو شبکه شما صاحب یک سری تجهیزات و کامپیوترهای خاموش و بلا استفاده خواهید بود. اینکه چگونه خون را در رگ‌های شبکه به جریان بیاندازید و به آی تی مجموعه خود حیات ببخشید کاری است که توسط مهندسان شبکه کامپیوتری به انجام می‌رسد. در حال حاضر زندگی همه ما به یک زیرساخت عظیم متشکل از پسیو و اکتیو شبکه به نام اینترنت گره خورده است و این موضوع در کسب و کارها به نوعی دیگر قلب تپنده آن‌ها محسوب می‌شود.

برای راه اندازی شبکه به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای راه‌اندازی سرویس‌های نرم‌افزاری که در دسته خدمات اکتیو شبکه قرار می‌گیرد نیازمند استفاده از تجهیزات مناسب خواهیم بود. مهم‌ترین تجهیزاتی که در راه‌اندازی یک شبکه ساده برای شرکت‌های کوچک و متوسط با آن‌ها سر و کار خواهیم داشت معمولا شامل موارد زیر خواهد بود:

نکته‌ای که معمولا با آن روبه‌رو خواهید شد این واقعیت است که  برای هر کدام از تجهیزات بالا نه تنها تولید کننده‌ها و برندهای مختلفی در بازار کامپیوتر وجود دارد بلکه هر کدام از محصولات مرتبط با هر برند هم شامل مدل‌ها و انواع مختلفی است.

 اینکه کدام برند و کدام مدل را انتخاب کنیم بیش از آنکه به بودجه شما بستگی داشته باشد به نیازهای IT مجموعه شما و میزان آینده‌نگری شما در این بخش وابسته خواهد بود. انتخاب درست تجهیزات علاوه بر تاثیری که در کیفیت سرویس‌های راه‌اندازی شده و امکانات به دست آمده خواهد داشت می‌تواند از اتلاف هزینه‌های احتمالی آینده به واسطه تغییر و تعویض دستگاه‌های موجود با دستگاه‌های جدید جلوگیری کند.

مراحل ارائه خدمات اکتیو شبکه چگونه است؟

پیش از هر اقدامی باید بدانیم که با چه تعداد کاربر، در چه موقعیت‌های مکانی و با چه امکانات مورد نیازی سر و کار داریم.  امکاناتی که یک شبکه کامپیوتری می‌تواند در اختیار یک شرکت یا سازمان قرار دهد بی‌شمار است، اینکه به چه سرور یا سرورهایی نیاز داریم،  حجم اطلاعات در گردش چه میزان است، اهمیت امنیت اطلاعات تا چه حد جدی است،  طبقه‌بندی افراد از حیث میزان دسترسی به منابع اطلاعاتی مختلف سازمان چگونه است و بسیاری از موارد دیگر در بخش اکتیو شبکه مورد بحث و بررسی مهندسی قرار خواهد گرفت. اما در یک نگاه کلی روال انجام کار پس از دریافت درخواست از مشتری به ترتیب ذیل خواهد بود:

هزینه خدمات اکتیو شبکه چگونه محاسبه می شود؟

در واقع می‌توان گفت که راه اندازی یک شبکه کامپیوتری در مقایسه با امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌گذارد هزینه چندانی نخواهد داشت. بعد از راه‌اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش پسیو شبکه که شامل تمامی موارد نظیر کابل کشی شبکه، تلفن و برق و نصب و آرایش رک و سایر موارد می‌گردد، نوبت به راه‌اندازی سرویس‌های مورد نیاز می‌رسد.

با در نظر گرفتن اینکه شما به چه سرویس‌هایی نیاز دارید و تعداد کاربران شبکه چه میزان است و سطح سرویس‌هایی که مورد نیاز است، راه اندازی شبکه می‌تواند هزینه‌های مختلفی داشته باشد.

راه‌اندازی یک شبکه کوچک با ۵ کاربر که تنها از سرویس اشتراک‌گذاری فایل استفاده می‌کند تا راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری با ده‌ها یا صدها کاربر در شعب و دفاتر مختلف هم نیازمند راه‌اندازی سرویس‌های متنوع و متفاوت است هم هزینه این راه‌اندازی متفاوت خواهد بود.

برای محاسبه هزینه راه‌اندازی در بخش اکتیو شبکه، ابتدا نیاز است تا کارشناسان فنی از مجموعه بازدید کنند و پس از مشخص شدن سرویس‌ها و امکانات مورد نیاز امکان اعلام هزینه وجود خواهد داشت.

خدمات اکتیو راه اندازی شده توسط هینزا چگونه پشتیبانی می شود؟

تمامی سرویس‌های موجود در سطح شبکه نیاز به بررسی، به‌روزرسانی و نگهداری مداوم دارند. تیم خدمات شبکه هینزا در این قسمت پلن‌های متنوعی را برای پشتیبانی شبکه شرکت‌ها و سازمان‌ها با تعداد پرسنل متفاوت در اختیار دارد. پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری به طور کلی در ۲ بخش سمت سرویس‌های سرور و سمت کاربران انجام می‌شود.

تیم‌های فنی اکتیو شبکه معمولا چک لیست‌های خاص خود را به منظور بررسی و بازدید دوره‌ای سرویس‌های شبکه در اختیار دارند که به صورت ریموت یا حضوری نسبت به بررسی دوره‌ای آن‌ها اقدام می‌کنند. علاوه بر این تمامی کاربران شبکه می‌توانند به طور مستقیم با ادمین شبکه  اختصاص داده شده به شرکت خود در ارتباط باشند تا مشکلات روزمره‌ای که در  کار با آن مواجه می‌شوند را رفع کنند.

توضیحات کامل در خصوص این موضوع را می‌توانید در بخش خدمات پشتیبانی شبکه هینزا مطالعه بفرمایید.

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌ های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و ...

مشتریان ما بهترین معرفان ما هستند
درخواست مشاوره رایگان خدمات شبکه اکتیو