elements

[CP_APP_HOUR_BOOKING id="1"]
پشتیبانی شبکه هینزا شامل چه مواردی‌ است؟
پشتیبانی حضوری دوره ای
پشتیبانی در مواقع اضطرار
پشتیبانی از راه دور نامحدود
پشتیبانی سرورها و شبکه
پشتیبانی سانترال و ویپ
پشتیبانی دوربین مداربسته
پشتیبانی سیستم برق UPS
تامین قطعات و تجهیزات

خدمات پشتیبانی شبکه

نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری از جمله مهمترین خدمات مورد نیاز شرکت هاو سازمان هاست که به آن ها کمک می کند تا به جای درگیری روزمره با چالش های فنی، تنها بر روی کسب و کار خود متمرکز بمانند. هر روز شاهد اتلاف زمان، انرژی و سرمایه شرکت ها به واسطه درگیری روزمره کارکنان آنها با مشکلات فنی هستیم.

نه تنها تمام این موارد با داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه متخصص و به کارگیری صحیح تجهیزات و راهکارهای فناوری به راحتی قابل حل است بلکه می تواند به نقطه قوت سازمان و کمک به رشد و توسعه آن نیز تبدیل شود

چرا دیگران خدمات پشتیبانی شبکه هینزا را استفاده می کنند؟
هزینه خدمات پشتیبانی شبکه چگونه محاسبه می‌شود؟

مواردی زیادی بر روی هزینه نهایی ماهیانه پشتیبانی تاثیرگذار خواهد بود. کلیه این موارد پس از مذاکره تلفنی یا بازدید حضوری کارشناسان هینزا مشخص و در قالب پیش نویس قرارداد پشتیبانی شبکه برای مشتریان ارسال می گردد.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات پسیو شبکه داشته باشید پیشنهاد می کنیم با ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

مراحل ارائه خدمات پسیو شبکه چیست؟

مراحل انجام پروژه های پسیو شبکه در تمام شرکت هایی که به طور حرفه ای در این حوزه کار می کنند تقریباً یکسان است و شرکت هینزا به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در این بخش قاعدتاً از این موضوع مستثنی نیست. به طور کلی روال انجام کار پس از دریافت درخواست از مشتری به ترتیب ذیل خواهد بود:

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات شبکه اکتیو

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی تمام سرویس های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می دهیم. راه اندازی سرور، مجازی سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و ...

برای رزرو وقت مشاوره و یا هماهنگی جهت بازدید پروژه خود با ما تماس بگیرید.
برای دریافت مشاوره رایگان و بهترین راهکار پشتیبانی شبکه شرکت خود با ما تماس بگیرید.

اگر برای راه اندازی شبکه و سرویس های مربوط به آن نیاز به کمک دارید می توانید اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

مشتریان ما بهترین معرفان ما هستند
پرسش‌های متداول

از آنجایی که یک شبکه کامپیوتری در حالت استاندارد از اجزا و بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که با توجه به نیاز مجموعه سرویس‌های مختلفی بر روی بستر آن ارائه می‌گردد، نگهداری و پشتیبانی این سرویس‌ها و کارکرد صحیح آن‌ها نیاز به افراد متخصصی دارد که با این موارد به خوبی آشنا باشند.

با توجه به این واقعیت که هر کسب و کاری باید تنها بر روی اهداف کاری خود متمرکز باشد، عدم به کارگیری پشتیانی شبکه اصولی علاوه بر ایجاد دردسرهای روزمره برای کارکنان، موجب اتلاف زمان زیاد و هزینه‌های پنهان فراوانی برای مجموعه‌ها می‌شود.

مانند هر کالا و سرویسی که در هر حوزه‌ای ارائه می‌شود، خدمات و پشتیبانی بخش مهم و حیاتی کارکرد درست و تضمین عملکرد شبکه های کامپیوتری است.

چک لیست‌ها و استانداردهای مشخصی در مبحث فنی پشتیبانی شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات وجود دارد. کارشناسان پشتیبانی که دوره‌های فنی مرتبط را گذرانده و دارای مدارک داخلی و بین‌المللی در این حوزه هستند و همچنین تجربه‌های عملی متعددی را طی سال‌های گذشته به دست آورده‌اند، به خوبی با این موارد آشنا هستند و می‌توانند علاوه بر نگهداری و پشتیبانی شبکه استاندارد، راهکارهای عملی به منظور استفاده بهینه از امکانات شبکه های کامپیوتری را در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار دهند.

شاید برای شما هم پیش آمده که وسیله‌ای را سال‌ها در اختیار دارید و پس از مدت‌ها متوجه یک امکان جدید در آن می‌شوید که شاید اگر آن را قبلا می‌دانستید، خیلی جاها به شما کمک می‌کرد. این موضوع ممکن است امکانی در اجاق گاز خانگی شما، اتومبیل‌تان، گوشی همراهی که هر روز از آن استفاده می‌کنید و یا هر وسیله دیگری باشد. خیلی از این موارد را یا به شکل تصادفی کشف می‌کنیم و یا هنگام صحبت با یک دوست و همکار و آگاهی از تجربه او، متوجه آن می‌شویم.

دلیل این موضوع به نظر ساده است، همه تا حدی درگیر کارها و وظایف روزمره خود هستیم که فرصتی برای آگاهی یافتن از این مسائل نداریم و از طرفی دیگر خیلی وقت‌ها دسترسی به فرد خبره‌ای که بتواند ما را در این خصوص راهنمایی کند وجود ندارد.

در خصوص شبکه های کامپیوتری و در کل سرویس‌ها و نرم افزارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات موضوع تا حد زیادی به همین شکل است. شرکت‌ها کارشان را خیلی اوقات با چند کامپیوتر ساده و یک فلش که مدام دست به دست افراد مجموعه می‌چرخد، شروع می‌کنند، با افزایش یافتن تعداد کاربران از یک سو و مواجه با ویروس‌ها، دردسر جابه‌جایی مدام فایل‌ها، متمرکز نبودن اطلاعات، عدم امکان پیدا کردن فایلی که به سرعت به آن نیاز دارند و بسیاری از موارد دیگر، مدیران مجموعه به دنبال یافتن راهکارهای مناسب‌تری خواهند بود.

مواردی که در این بین مهم است تا حد زیادی به نوع کسب و کار و نیازهای آن وابسته است. در این بین اکثر مدیران با سوالات متعددی روبه رو هستند:

 • هزینه راه اندازی و پشتیبانی شبکه استاندارد تا چه حد است؟
 • آیا استفاده از یک سرور مرکزی مورد نیاز است؟
 • آیا شبکه کابلی پاسخگوی نیاز مجموعه است یا باید از شبکه کابلی استفاده شود؟
 • آیا می‌توانیم از یک کامپیوتر معمولی به عنوان سرور استفاده کنیم؟
 • برای بکاپ گیری اطلاعات چه کاری باید انجام شود؟
 • ایمیل‌های کارکنان به درستی ارسال نمی‌شود و یا ارسالشان به کندی صورت می‌گیرد. راه حل چیست؟
 • برای آرشیو منظم اطلاعات چه راه حلی وجود دارد؟
 • همه کاربران نباید به همه اطلاعات دسترسی داشته باشند. برای این موضوع چه باید کرد؟
 • برای تقسیم سرعت اینترنت در شرکت چه راه حلی وجود دارد؟
 • برای کنترل میزان مصرف اینترنت چه می توان کرد؟
 • پرینترهای مجموعه مدام قطع و وصل می‌شوند علت این موضوع چیست؟
 • سرعت شبکه بسیار کند است. انتقال اطلاعات در اکثر مواقع به کندی انجام می‌شود. رفع این مشکل چگونه است؟
 • آیا می‌توان بر روی کامپیوترها محدودیت نصب نرم افزار قرار داد؟
 • آیا می‌توان از انتقال اطلاعات شرکت به وسیله فلش درایو جلوگیری کرد؟
 • با وجود آنتی ویروس، اما باز هم سیستم‌ها گاهاً ویروسی می‌شوند، علت این موضوع چیست؟
 • و …

این سوالات و سوالات مشابه زیادی وجود دارد که شاید مدت‌هاست مجموعه را درگیر کرده و عدم به کارگیری راه حل مناسب موجب اتلاف زمان و هزینه مالی زیادی می‌شود.

چیزی که در این بین مشخص است این واقعیت است که شبکه های کامپیوتری و سرویس‌های موجود در آن می‌تواند تمامی این موارد را به خوبی مدیریت و کنترل کند.

آنچه بدیهی است با استفاده درست از امکانات شبکه های کامپیوتری و آی تی و همچنین به کارگیری نظارت و پشتیبانی منظم و اصولی از طریق به کارگیری یک مشاور و مجری معتبر، تمرکز کسب و کار بر حوزه اصلی فعالیت خود باقی می‌ماند و از اتلاف هزینه و زمان زیادی جلوگیری به عمل می‌آید.

پاسخ که قطعاً مثبت است اما اینکه این کار به چه شکل انجام می‌شود و شامل چه مراحلی است شاید سوال اصلی باشد.

قبل از ورود به بخش پشتیبانی شبکه منظم و دوره‌ای، یکی از وظایف اصلی ما در این بخش بررسی، مشاوره و ارائه راهکار به شرکت‌هاست. قبل از هر اقدامی بهتر است وضع موجود ارزیابی شده، نیازهای واقعی کسب و کار روشن شود و بهترین و به‌صرفه‌ترین راهکارها ارائه گردد.

هدف اصلی در هینزا، ساده‌سازی امور و توجه اصلی به نیازهاست. اصولاً هر چه بیشتر هزینه کنیم به معنای استفاده بهینه از امکانات نیست. موضوع مهم هزینه در بخش‌هایی است که واقعا مورد نیاز است

فرایند کلی این موضوع در هینزا شامل اقدامات ذیل خواهد بود:

 • شناخت کسب و کار و نیازهای مشتری طی یک یا چند جلسه مشترک
 • بررسی کامل زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه
 • ارائه طرح پیشنهادی برای اعمال اصلاحات و تغییرات مورد نیاز
 • ارائه راهکارهای جدید و به روز در صورتی که می‌تواند به تسهیل فرایندهای کسب و کار مجموعه کمک کند
 • پیاده‌سازی اصلاحات در صورت تایید
 • ورود به فرایند پشتیبانی و نگهداری شبکه و سرویس‌های موجود در قالب یک برنامه جامع و مشخص

در خصوص اصلاحات و راهکارها می توانیم این موضوع را با دو دیدگاه دنبال کنیم.

 1. اصلاحات ضروری که بدون اعمال آن‌ها کل فرایند دچار مشکل می‌ماند و شاید یکی از دلایل اصلی حضور ما، تشخیص مشکلات با اولویت و ریسک بالا برای مجموعه و اقدام برای رفع آن‌ها باشد.
 2. اصلاحات و تغییراتی که می‌تواند فرایندهای کاری را بهینه‌تر و با سرعت بالاتری مدیریت نموده و یا امکانی را در اختیار مجموعه می گذارد که در شرکت های مشابه از آن استفاده می شود. این موارد برای مجموعه‌هایی است که در پی توسعه و به‌روز کردن زیرساخت خود در حوزه شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات، با توجه به اهداف کسب و کارشان، هستند.

پشتیبانی شبکه در هینزا سابقه‌ای 15 ساله دارد. از این حیث با توجه به تعدد مشتریان و سرویس‌های متنوع ارائه شده طی این سال‌ها، راهکارهای مناسب برای کسب و کارهای مختلف به خوبی عمل می‌کنند و فرایند نگهداری و پشتیبانی شبکه شرکت ها در قالب پلن‌های مختلف برای مشتریان با نیازهای مختلف ارائه می‌گردد.

هینزا دارای بسته‌های پشتیبانی شبکه متفاوت با توجه به نیازهای مشتریان است. فصل مشترک تمام پلن‌ها ترکیب پشتیبانی شبکه حضوری ثابت، پشتیبانی شبکه از راه دور و پشتیبانی شبکه در مواقع اضطرار است. شرکت‌ها می‌توانند پشتیبانی از سیستم تلفن سانترال و ویپ و دوربین مداربسته خود را در بسته پشتیبانی خود به شکل یکپارچه در اختیار داشته باشند.

یکی از کارشناسان هینزا به عنوان ادمین اصلی با شرکت در ارتباط خواهد بود و ارتباط مستقیم با کارشناس به راحتی میسر خواهد بود. در شرایط عدم دسترسی به کارشناس اصلی در مواقع خاص، کارشناس دوم و سوم که از وضعیت شبکه شرکت مطلع هستند در دسترس خواهند بود و هیچ نیاز و تماسی قطعاً بی‌پاسخ نخواهد ماند.

شاید موضوع هزینه مانند هر کار دیگری یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران در فضای نگهداری و پیشبرد یک کسب و کار است. این موضوع طبیعتاً یک مساله مهم و قابل درک و احترام است.

یک مشاوره غلط و یک راهکار نادرست گاهی هزینه‌های سنگینی را در هر حوزه‌ای می‌تواند به بار آورد. شبکه های کامپیوتری و در کل حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات قطعاً از این مهم جدا نیستند. بسیاری از راهکارها و یا حداقل دانستن آن‌ها هزینه زیادی در بر ندارد اما عدم به کارگیری آن‌ها قطعاً این گونه نخواهد بود.

در رابطه با هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری با توجه به اینکه پارامترها و نیازهای مختلف در شبکه‌های مختلف وجود دارد و سرویس‌های متعددی در یک شبکه کامپیوتری قابل ارائه است، شناخت نیاز و بررسی اولیه یکی از اصول اولیه در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه مناسب و همچنین برآورد هزینه مرتبط است.

هزینه‌های پشتیبانی شبکه در هینزا با توجه به ارائه پلن‌های پشتیبانی متنوع و مطابق با نیاز واقعی شرکت‌ها کاملاً مقرون به صرفه است. این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی ما در طول سال‌های فعالیت هینزا بوده است.

پاسخ این سوال در خصوص نصب و راه اندازی سرویس های شبکه و همچنین رفع ایرادات مثبت و در مورد پشتیبانی شبکه منفی است. هینزا در بخش خدمات شبکه به ارائه متنوع‌ترین و کارآمدترین سرویس‌ها برای شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌پردازد. فهرست کامل این موارد را می‌توانید در بخش خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه ملاحظه فرمایید.

از آنجایی که در مورد نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، کنترل چک لیست‌ها، به‌روزرسانی سرویس‌ها و همچنین نظارت و پیشگیری، از مهمترین آیتم‌ها برای دستیابی به موفقیت است، اصولاً رسیدگی در مواقعی که صرفاً مشکلی در سطح شبکه و سیستم‌ها به وجود می‌آید، کارآمد نخواهد بود و از طرفی بسیاری از اشکالات پیش آمده، از قبل قابل پیش بینی است و عملاً کارکرد صحیح یک شبکه کامپیوتری نیازمند توجه و رسیدگی تخصصی کارشناسان این حوزه خواهد بود.

درخواست مشاوره رایگان

  خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه

  با طراحی، اجرا و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در کنارتان هستیم.

  سرویس ها و راهکارهای IT هینزا در کنار شماست تا در کسب و کار خود سریعتر رشد کنید.
  خدمات پسیو شبکه

  خدمات پسیو شبکه

  ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

  خدمات شبکه اکتیو

  خدمات اکتیو شبکه

  نصب و راه اندازی تمام سرویس های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می دهیم. راه اندازی سرور، مجازی سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

  خدمات پشتیبانی شبکه

  خدمات پشتیبانی شبکه

  پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و ...

  درباره هینزا
  ۱۵ سال حضور فعال در صنعت IT
  هینزا به شرکت ها و سازمان ها کمک می کند تا از طریق به کارگیری تکنولوژی های IT و ابزارها و امکاناتی که به واسطه آن در اختیارشان قرار می گیرد از منابعی که دارند به شکل بهینه تر استفاده کنند و در بازار رقابتی امروز از رقبای خود متمایز شوند.