نگاهی به سرور HP ProLiant DL380 Gen9 post thumbnail image

نگاهی به سرور HP ProLiant DL380 Gen9

نگاهی به جدید ترین سری سرورهای HP

26 فروردین 1400

مهندسین شرکت HP با نگاهی عمیق به نسل‌های گذشته این سرور (G7,G8) مدل جدید خود را معرفی کردند که این مدل بسیار انعطاف‌پذیرتر از مدل‌های پیشین خود است، که دست شرکت‌های خریدار را خیلی باز گذاشتند اول آن چیزی که احتیاج دارند را خریداری کنند، سپس بعدها با گسترش بیزنس خود به سرور با مشخصات دلخواه خود آپگرید کنند.

این سری ۲۲ مدل از سی پی یو های E5-2600 v3  را پشتیبانی می‌کند.

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

Storage

سری G9  با Smart Array B140i عرضه می‌شود، که ۱۰ هارد ساتا RAID 5  را پشتیبانی می‌کند، که HP  به این نیز بسنده نکرده، می‌توان با اضافه کردن SmartArray P440ar به سرور خود از سرعت 12Gbps SAS لذت ببرید.

واضح‌ترین تغییرات در پنل جلوی سرور است، که این اجازه را به شما می‌دهد که سه بلاک ۸ تایی هارد SFF به سرور خود اضافه کنید.(مجموعا ۲۴ عدد)

Smart Array P440ar  تا ۲۶ هارد SFF  را ساپورت می‌کند، که میشه به جرات گفت دیگه احتیاج به RAID Cart تقریبا از بین رفته است.

حال شاید از خود بپرسدید ۲ هارد اضافه را کجا می‌توان گذاشت؟! پاسخ اینجاست که مهندسین HP  ،PSU(Power Supply Unit) ها را دوباره طراحی کردند و حجم آن را ۲۰% کاهش دادند و در پشت سرور قرار دادند، در نتیجه ۲ هارد اضافی را می‌توان در بالای جلوی پنل قرار داد.

همچنین شاسی سری G9 ،تا ۱۲ هارد LFF را نیز پشتیبانی می‌کند.

Power

مصرف این سری قدری کاهش یافته است  برای مقایسه، این مدل با مدل Dell T630  با دو عدد سی پی یو E5-2695 در HP G9  در حالت 90 w, idle و در زیر بار 352 W مصرف انرژی دارد. در Dell T630 در حالت 120 w, idle و در زیر بار 390 w مصرف انرژی دارد.

Mangement

ILO4 v2.0 با ویژگی Federation  خود می‌توان چندین سرور را با یک سیستم مدیریت کرد.

اچ پی حتی بحت‌های مدیریتی خود را به فضای ابری نیز کشانده با Insight Online app که نسخه IOS آن نیز در itunes در دسترس است و به وسیله آن می‌توانید سیستم‌های ثبت شده خود را مدیریت کنید.

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

Overall

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

بیشتر بخوانید:

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه‌اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می‌دهیم. راه‌اندازی سرور، مجازی‌سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و...

پست‌های مرتبط
بررسی ماژول SFP
بررسی ماژول SFP
SFP مخفف Small Form-factor Pluggable است که به آن Transceiver نیز گفته می‌شود و همانطور که از نامش پیداست، برای انتقال سیگنال استفاده می‌گردد که اتصالاتی همچون فایبر چنل(FC)
آشنایی با هاردهای WD
آشنایی با هاردهای WD
آیا تاکون به رنگ بندی‌های هارد WD توجه کرده‌اید؟ هینزا در این مقاله قصد دارد تا شمارا با رنگ بندی‌ها و موارد استفاده این هاردها آشنا سازد. هر رنگ دارای
بررسی تخصصی سرورهای اچ پی سری gen 10
بررسی تخصصی سرورهای اچ پی سری gen 10
سرور اچ پی مدل Proliant DL380 gen 10 با دو پروسسور خود به عنوان جدیدترین محصول کمپانی اچ پی، عملکرد بهتر و قویتری در میان سایر رقیبان عرضه می‌کند و