اجرای یک نرم افزار بدون نیاز به Authentication post thumbnail image

اجرای یک نرم افزار بدون نیاز به Authentication

۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

در محیط شبکه‌های Domain اگر Standard User به دلیل شرایط خاص بخواهد به برخی از نرم افزارهایی که نیاز به Authentication دارند، دسترسی داشته باشد در ابتدا باید هر بار برای اجرا و استفاده از برنامه، User Name و Password مربوط به Administrator را وارد کند.

در این مقاله بیان می‌کنیم که چگونه می‌توان تنها یک بار اطلاعات Administrator را وارد کند و دیگر نیاز به تکرار نباشد. حل این موضوع می‌تواند به جلوگیری از اتلاف وقت و تسهیل کار در این حوزه کمک کند.

به مراحل زیر توجه کنید:

ابتدا در محیط Desktop یک Shortcut می‌سازیم

سپس مسیر نرم افزار مربوطه را به همراه Computer Name طبق الگوی زیر وارد می‌کنیم.

runas /user:ComputerName\Administrator /savecred “C:\Path\To\Program.exe“

توجه داشته باشیم که حتما عبارت exe و علامت (“) در مسیر قرار داده شود.

یک اسم برای Shortcut  انتخاب می‌کنیم 

روی Shortcut مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کرده و طبق مراحل زیر icon مورد نظر را تغییر می‌دهیم . توجه داشته باشید که آدرس icon مورد نظر دارای پسوند exe برنامه مورد نظر باشد.

روی Shortcut  مورد نظر دوبار کلیک کرده و پنجره زیر باز میشود . در ابتدا باید رمز مربوط به Administrator  را وارد کنیم اما در دفعات بعدی نیازی به تکرار رمز نیست. لازم به ذکر است که این رمز در قسمت Windows Credential Manager  ذخیره شده است.

پست‌های مرتبط

Failover در میکروتیک
Failover در میکروتیک
امروزه نیاز به اینترنت در شبکه های کامپیوتری امری اجتناب ناپذیر است به طوری که متصل نبودن اینترنت حتی برای چندین ساعت یا دقیقه می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد.