فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور post thumbnail image

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

۲۲ شهریور ۱۳۹۹

سرویس Remote Desktop Connection سرویسی است که به وسیله آن می توان به یک کامپیوتر از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی به آن سیستم دسترسی پیدا کرد و کارهای مورد خود اعم از رفع مشکل و دسترسی به منابع و .. را به صورت ریموت یا از راه دور انجام داد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک شبکه کامپیوتری می‌خواهید به یک سیستم یا سرور به صورت ریموت متصل شوید ولی این سرویس در آن سیستم غیر فعال است. در اینجا دو کار می‌توان انجام داد یا به صورت فیزیکی درپشت سیستم حاضر شده و این سرویس رو فعال کنید که شاید همیشه این امکان وجود نداشته باشد یا به صورت ریموت این سرویس را فعال کنید که این مورد در شبکه‌های بزرگ و کوچک بسیار کاربردی است.

برای فعال کردن این سرویس به صورت ریموت به این صورت عمل می‌کنیم:

 1. پنجره run را باز می‌کنیم و در آنجا Services.msc تایپ کرده و enter می‌کنیم. 

 2. همانند تصویر زیر سرویس Remote registry را enable می‌کنیم .

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

 3. دوباره پنجره run را باز کرده و عبارت Regedit را تایپ و enter می‌کنیم .

 4. مطابق شکل از منو File گزینه Connect Remote Registry را انتخاب می‌کنیم از پنجره باز شده اسم سیستمی که می‌خواهیم این سرویس را  در آن فعال کنیم تایپ می‌کینم و enter می‌کنیم . حالا وارد رجیستری آن سیستم شده‌ایم. 

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

 5. از منو سمت چپ  وارد این آدرس می‌شویم:      

 HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

6. حالا روی گزینه Terminal server کلیک کرده و از منو سمت راست روی گزینه fDenyTSConnections دوبار کلیک می‌کنیم و مقدار آن را از ۱ به ۰ تغییر می‌دهیم.

با این کار سرویس ریموت دسکتاپ در سیستم مورد نظر فعال شده است.

پست‌های مرتبط

بررسی استاندارد 802.11
بررسی استاندارد 802.11
IEEE 802.11 مجموعه‌ایی از استاندارهایی در باند فرکانس‌های 2.4 Ghz و 5Ghz است که در نسل اخیر آن به فرکانس 60Ghz می‌رسد و مبنای معماری شبکه‌های محلی بیسیم است.
شماره پورت های معروف
شماره پورت های معروف!
پورت در معنا به معنی درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دو کامپیوتر استفاده می‌شود در واقع محلی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شوند. شماره
تبدیل Additional DC به Primary DC در یک شبکه
تبدیل Additional DC به Primary DC در یک شبکه
گاهی مواقع پیش آمده که یک سرور بیش از حد failure می‌دهد و مدام error‌های مختلف در سرور ظاهر می‌شود و یا در شبکه بحث تغییر سرور یا تغییر ویندوز