آموزش رفع ارور OVF post thumbnail image

آموزش رفع ارور OVF

بسیاری از کارشناسان خدمات پشتیبانی شبکه هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی، اکسپورت را از نوع OVA انتخاب می‌نمایند. در برخی از موارد هنگام دیپلوی کردن فایل OVA کارشناسان با ارور Failed to deploy OVF package: The task was canceled by a user مواجه می‌شوند. در این مطلب نحوه رفع این ارور آموزش داده می‌شود.

29 خرداد 1400

هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی در نرم‌افزار VSphere Client ،از ماشین انتخاب شده می‌توان با دو فرمت OVF و OVA اکسپورت گرفت. تفاوت این دو فرمت در این است که، در OVF یک فولدر از فایل‌های ماشین اکسپورت گرفته می‌شود ولی در فرمت OVA به صورت Single File از ماشین اکسپورت گرفته می‌شود.

درصورت ویرایش فایل OVA، بدلیل اینکه SHA ای که برای VSphere در نظر گرفته شده است تغییر می‌کند، هنگام دیپلوی نمودن با خطای Integrity Error مواجه می‌شوید . لذا ابتدا فایل OVA را اکسترکت نموده سپس ویرایش می‌نماییم.

محتوای فایل OVA همان سه فایلی اصلی است که در فرمت OVF وجود دارد. فایل OVA را ابتدا با یک نرم‌افزار مانند 7-Zip اکسترکت می‌نماییم. حال می‌توانیم محتویات این فایل را ویرایش نماییم. ابتدا فایل .mf را Delete می‌نماییم. سپس فایل .ovf را با یک ادیتور مانند Notepad باز می‌کنیم. حال خط زیر را در فایل پیدا کنید:

vmware.cdrom.iso

خط بالا را با خط زیر جایگزین نمایید:

vmware.cdrom.atapi

فایل را ذخیره نموده و مجددا دیپلوی نمایید. مشاهده خواهید کرد که ارور با این ویرایش رفع می‌گردد.

جهت پیشگیری از ایجاد این ارور، قبل از اکسپورت گرفتن از ماشین مجازی، بر روی ماشین مجازی کلیک راست نموده و گزینه Edit Setting را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه CD-DVD drive در قسمت Device Type تنظیمات را مطابق شکل زیر برروی Client Device قرار دهید.

آموزش رفع ارور OVF

 

بیشتر بخوانید:

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه‌اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می‌دهیم. راه‌اندازی سرور، مجازی‌سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و...

پست‌های مرتبط
اشتراک گذاری پرینتر در ویندوز ۱۰
اشتراک گذاری پرینتر در ویندوز ۱۰
کارشناسان شبکه‌های کامپیوتری همواره به دنبال راهکارهایی ساده جهت بی‌نیاز کردن کاربران از تجهیزات زیاد و گران قیمت هستند که از جمله این موارد می‌توان به پرینتر اشاره کرد. با
تفاوت Public key و Private key
تفاوت Public key و Private key
در این مقاله قصد داریم تفاوت Public key و Private key را بیان کنیم. همچنین روش Asymmetric Encryption و موارد استفاده از آن را به اختصار توضیح می‌دهیم.