اسکریپت ساخت Map Drive post thumbnail image

اسکریپت ساخت Map Drive

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

با استفاده از Logon Script می‌توان اقدامات بسیاری انجام داد، ما قصد داریم در این مطلب با یکی از مهمترین و کارآمدترین کاربردهای آن آشنا شوید.

در حقیقت دو راه برای Assign کردن logon Scrip ها وجود دارد، اولین راه از طریق تب Profile در Active Directory ،و دومین روش از طریق Group Policy Objects است.

در این مقاله تمرکز ما بر روی روش اول یعنی AD است.

ابتدا از طریق برنامه Notepad یک Script بنویسید، برای مثال:

Net use X: \\Servername\folder_share

سپس آن را با پسوند .BAT در پوشه Netlogon ویندوز سرور ذخیره کنید

Servername\Netlogon\\

در ادامه در قسمت Properties یک User و در تب Profile  و فیلد Logon Script مسیر فایلی را که در پوشه Netlogonقرار دادید را کپی نمایید.

و در انتها OK

حال می‌توانید Client مورد نظر را Restart نمایید، پس از Loginعملیات Map Drive از طریق Logon Script به درستی انجام شده است.

در انتها لازم به ذکر است که:

از این روش میتوانید زمانی استفاده کنید که شما قصد دارید یک کاربر بر روی هر سیستمی که Login را با Username خودش انجام داد همان Map Drive های مربوط به خودش را داشته باشد.

و همچنین ناگفته نماند در یک فایل Script می‌توانید چندین مسیر (فولدر) برای Map داشته باشید.

پست‌های مرتبط

تبدیل Additional DC به Primary DC در یک شبکه
تبدیل Additional DC به Primary DC در یک شبکه
گاهی مواقع پیش آمده که یک سرور بیش از حد failure می‌دهد و مدام error‌های مختلف در سرور ظاهر می‌شود و یا در شبکه بحث تغییر سرور یا تغییر ویندوز
آموزش رفع ارور OVF
آموزش رفع ارور OVF
بسیاری از کارشناسان خدمات پشتیبانی شبکه هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی، اکسپورت را از نوع OVA انتخاب می‌نمایند. در برخی از موارد هنگام دیپلوی کردن فایل OVA کارشناسان با
چگونه تلگرام را فیلتر کنیم؟
چگونه تلگرام را فیلتر کنیم؟
مطمئنا مزایای شبکه‌های اجتماعی برای همه ما قابل لمس است، از جمله ارتباط با دوستان، اشترک علایق و اطلاع رسانی سریع و موثر اما یکی از مشکلات جوامع امروزی عدم