آموزش‌های ‌VCenter post thumbnail image

آموزش‌های ‌VCenter

۱ اسفند ۱۳۹۸

گاهی برای ما اتفاق افتاده که می‌خواهیم نرم افزاری را روی لپ تاپ یا سیستم خانگی خود نصب کنیم اما به‌دلیل محدودیت‌هایی که در سخت افزار داریم برنامه اجازه پیشروی نصب را به ما نمی‌دهد. یکی از این اپلیکیشین‌ها vcenter می‌باشد که برای نصب در نسخه 6 به حداقل هشت گیگ حافظه مموری احتیاج دارد.

برای بسیاری از ما تامین و اختصاص دادن هشت گیگ از فضای مموری سیستم خانگی به یک نرم افزار صرفا برای تست مقدور نیست به این دلیل که vcenter تمام هشت گیگ مموری مورد نیاز خود را استفاده نمی‌کند و فقط به مقدار کمی از آن برای اجرا شدن نیاز دارد. بنابراین باید به دنبال راهی برای دور زدن چک کردن سخت افزار سیستم توسط vcenter باشیم. لازم به ذکر است که برای استفاده کاربردی از vcenter به سخت افزار خوبی احتیاج داریم و استفاده از این روش صرفا برای تست و آشنایی با vcenter پیشنهاد می‌شود. همچنین vcenter فقط روی سیستم عامل سروری نصب می‌شود، که ما از ویندوز سرور 2008 r2 استفاده می‌کنیم، همچنین سرور نباید domain controller باشد.

ابتدا با استفاده از نرم افزارwinrar  یا هر نرم افزار دیگری فایل مربوط به vcenter را extract می‌کنیم که معمولا نام فایل نصبی آن VMware-VIM setup است. پس از قرارگیری فایل در یک محل مشخص سراغ Windows power shell می‌رویم و در صفحه باز شده ابتدا با دستور  ls لیستی از دایرکتوری‌های موجود را مشاهده می‌کنیم در مثال زیر ما در دسکتاپ دخیره کردیم پس با دستور cd وارد destop می‌شویم.

VCenter

وارد فولدر VMware – VIMSetup می‌شویم:

VCenter

با زدن دستور ls لیستی از فولدرهای موجود در بخش  VMware – VIMSetup را مشاهده می‌کنیم:

VCenter

وارد فولدر vCenter-Server می‌شویم:

VCenter

فایل اجرایی VMware-vCenter-Server را انتخاب می‌کنیم و دستور زیر را می‌رنیم:

VCenter

با وارد کردن این دستور وارد مراحل نصب vcenter می‌شویم و اگر سخت افزار ما کمتر از مقدار مورد نیاز باشد هم مشکلی در نصب vcenter نخواهیم داشت.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که در یک ماشین مجازی با مموری 2 گیگ توانستیم با این روش مرحله چک کردن سخت افزاری را رد کنیم.

VCenter

پست‌های مرتبط

آموزش رفع ارور OVF
آموزش رفع ارور OVF
بسیاری از کارشناسان خدمات پشتیبانی شبکه هنگام تهیه بک‌آپ از ماشین‌های مجازی، اکسپورت را از نوع OVA انتخاب می‌نمایند. در برخی از موارد هنگام دیپلوی کردن فایل OVA کارشناسان با