پشتیبانی شبکه هینزا
همه خدمات در یک بسته جامع و مقرون به صرفه

ویژه شرکت های ۵ تا ۱۰۰ نفر
پشتیبانی شبکه

پشتیبانی حضوری دوره‌ای

کارشناسان فنی هینزا در روز و ساعت مشخص طبق پلن پشتیبانی شبکه انتخاب شده در محل کارفرما حاضر می‌شوند.

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی در مواقع اضطرار

کارشناسان فنی هینزا در مواقع اضطرار، ظرف کمتر از ۱ ساعت در محل کارفرما برای رفع کامل مشکلات شبکه حاضر خواهند شد.

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی از راه دور نامحدود

پشتیبانی شبکه ریموت نامحدود از طریق ارتباط مستقیم با کارشناسان فنی هینزا در تمام طول هفته در اختیار شماست.

خدمات شبکه

پشتیبانی سرورها و شبکه‌ها

نگهداری از تمام زیرساخت‌ها و تجهیزات IT موجود در مجموعه و کنترل چک لیست‌های فنی به شکل منظم انجام می‌شود.

خدمات شبکه

پشتیبانی سانترال و ویپ

سیستم‌های تلفن سانترال یا ویپ می‌تواند با توجه به پلن انتخابی شما تحت پوشش پشتیبانی هینزا قرار گیرد.

خدمات شبکه

پشتیبانی دوربین مداربسته

نگهداری، جابه‌جایی و اضافه کردن تعداد دوربین‌های مداربسته موجود در مجموعه توسط کارشناسان فنی هینزا انجام می‌شود.

خدمات شبکه

پشتیبانی سیستم برق UPS

سیستم‌های برق اضطراری در صورت نیاز شما می‌تواند به شکل دوره‌ای کنترل و نگهداری شود و در صورت لزوم ارتقا یابد.

پشتیبانی شبکه

تامین قطعات و تجهیزات

مشاوره در خصوص خرید مناسب‌ترین تجهیزات و قطعات و یا تامین آنها در طی دوره پشتیبانی شبکه توسط هینزا انجام خواهد شد.

مشاوره رایگان برای دریافت بسته پشتیبانی شبکه متناسب با نیاز شما

خدمات پشتیبانی شبکه

نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری از جمله مهمترین خدمات مورد نیاز شرکت‌ها و سازمان‌هاست که به آن‌ها کمک می‌کند تا به جای درگیری روزمره با چالش‌های فنی، تنها بر روی کسب و کار خود متمرکز بمانند. هر روز شاهد اتلاف زمان، انرژی و سرمایه شرکت‌ها به واسطه درگیری روزمره کارکنان آن‌ها با مشکلات فنی هستیم.

نه تنها تمام این موارد با داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه متخصص و به کارگیری صحیح تجهیزات و راهکارهای فناوری به راحتی قابل حل است بلکه می‌تواند به نقطه قوت سازمان و کمک به رشد و توسعه آن نیز تبدیل شود

چرا دیگران از خدمات پشتیبانی شبکه هینزا استفاده می کنند؟

پشتیبانی شبکه
پشتیبانی شبکه

هزینه خدمات پشتیبانی شبکه چگونه محاسبه می‌شود؟

مواردی زیادی بر روی هزینه نهایی ماهیانه پشتیبانی شبکه تاثیرگذار خواهد بود. کلیه این موارد پس از مذاکره تلفنی یا بازدید حضوری کارشناسان هینزا مشخص و در قالب پیش نویس قرارداد پشتیبانی شبکه برای مشتریان ارسال می گردد. برخی از مهمترین این موارد عبارتند از:

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات پسیو شبکه داشته باشید پیشنهاد می کنیم با ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

نقش روابط عمومی در پشتیبانی شبکه چیست؟

یک روز کاری را تصور کنید که با کلی انرژی می‌خواهید کار خودتان را شروع کنید، پشت میزتان می‌نشینید ولی به محض اینکه سیستم‌تان را روشن می‌کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد، مجددا تلاش می‌کنید ولی اتفاقی نمی‌افتد، سیستم روشن نمی‌شود! واکنش شما در این لحظه چیست؟

وقتی در حوزه خدمات کار می‌کنید برقراری ارتباط موثر و سازنده با دیگران از اهمیت دوچندانی برخوردار خواهد بود. یکی از نکات مهمی که در بحث پشتیبانی شبکه همواره با آن روبه رو هستیم ایجاد یک ارتباط دو طرفه و همراه با تعامل بین ادمین و مسئول یک شبکه و کاربران آن شبکه است.

این موضوع که تجهیزات کامپیوتری و دیجیتال هر لحظه ممکن است با اشکال روبه رو شوند اتفاقی طبیعی است، از طرفی این موضوع که همه ما همواره می‌خواهیم در آرامش کار کنیم و اتفاقات غیر منتظره برنامه کاری یک روز ما را خرا ب نکند هم امری مسلم است و هیچ کس نمی‌خواهد تمام روز کاری خود را درگیر سر و کله زدن با مسائل فنی باشد. واقعیت این است که اگرچه بسیاری از مسائل و مشکلات فنی روز مره از طریق پیاده‌سازی استانداردها و تمهیدات لازم قابل پیشگیری است اما همواره امکان ایجاد اختلال در هر بخشی وجود دارد.

درک موضوع باید دو جانبه باشد. کاربر باید بداند که اتفاقات فنی اجتناب ناپذیر است و پشتیبان بداند که کاربر در این لحظه به کمک جدی نیاز دارد. بسیاری اوقات عدم درک متقابل در چنین مواردی می‌تواند باعث ایجاد تنش و بدتر شدن اوضاع شود. یک تیم پشتیبان حرفه‌ای سعی می‌کند موضوع را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کند، اما مدت زمان رفع مشکل خیلی اوقات به میزان جدیت سازمان در پیشگیری از چنین مواردی و یا ایجاد راهکارهای جایگزین که از قبل دیده شده است باز می‌گردد.

پشتیبانی شبکه و ماهیت کار آن نیازمند افرادی است که توانایی کافی در برقراری ارتباط موثر با دیگران و درک شرایط و تشخیص موارد بحرانی را داشته باشند. گاهی اوقات مدیریت بحران و حفظ خونسردی شاید مهمتر از  مسائل فنی و حل کردن یک اشکال از این نوع باشد.

رفع مشکلات فنی در شبکه معمولا به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که اصولا مشکلات فنی چگونه در یک شبکه کامپیوتری به وجود می آید. یعنی منشاء اصلی این مشکلات کجاست؟

مشکلات فنی همیشه وجود دارند اما نکته اساسی این است که بسیاری از این مشکلات قابل پیشگیری هستند. اگر به طور نامتعارفی درگیر مشکلات فنی در شبکه سازمان خود هستید یکی از علت‌های زیر می‌تواند باعث این موضوع باشد:

واقعیت این است که اگر برای موارد فوق، برنامه مشخصی داشته باشید و پیاده‌سازی‌های اولیه به خوبی انجام شود به طور حتم شاهد کاهش چشمگیر درگیری‌های فنی در سازمان و شرکت خودتان خواهید بود.

برای درک  بهتر موضوعِ مدت زمان لازم برای رفع مشکلات فنی شبکه فرض کنید ارتباط یک کاربر با شبکه و سرورها قطع شده است و مشکل در زیرساخت کابل ارتباطی کاربر تشخیص داده می‌شود. رفع این مشکل در شبکه شرکتی که مستندات فنی از زیرساخت خود ندارد و نودهای شبکه شماره گذاری نشده‌اند چند برابر زمانی است که در یک شبکه از قبل به خوبی این کار انجام شده و به راحتی مسیر کابل شبکه معیوب و محل اتصال آن به سوییچ اصلی مشخص است .

از این موارد که بگذریم، دانش فنی تیم پشتیبان و قدرت تشخیص آن‌ها در پیدا کردن منشاء مشکل و رفع آن می‌تواند تاثیر چشمگیری در کاهش مدت زمان رفع مشکلات فنی داشته باشد. یک شبکه کامپیوتری و تمام اجزای آن به نوعی شبیه بدن انسان است. اگر شما اخیرا درگیر یک سردرد مزمن شده اید پیدا کردن علت اصلی آن کار ساده‌ای نخواهد بود. انجام آزمایش‌های صحیح و بررسی سوابق بیماری‌های ارثی و خانوادگی شما در تعیین علت می‌تواند تاثیر گذار باشد. نقش یک پزشک ماهر در انجام این بررسی‌ها به نظر کاملا مشخص خواهد بود. اگر شبکه کامپیوتری جسم شرکت شما باشد، یک متخصص شبکه قطعا پزشک شرکت شما خواهد بود. هر چقدر این پزشک حاذق تر باشد پیدا کردن ریشه مشکل و شروع درمان سریعتر خواهد بود.

آیا بهتر است پشتیبانی شبکه برون سپاری شود؟

تصمیم گیری در این خصوص که آیا بهتر است خدمات پشتیبانی شبکه درون سازمان و شرکت انجام شود و یا اینکه از طریق عقد قرارداد با یک شرکت بیرونی انجام شود موضوعی است که توجه برخی از افراد را هنگامی که به دنبال یک راهکار مناسب برای پشتیبانی شبکه خود هستند را به خود جلب می‌کند. به ویژه این موضوع زمانی جدی‌تر می‌شود که تعداد پرسنل شرکت تا حدی زیاد باشد.

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید ببینیم که دانش مورد نیاز برای پشتیبانی یک شبکه کامپیوتری شامل چه مواردی است و از طرفی به این نکته بپردازیم که برون سپاری خدمات آی تی و به طور خاص خدمات پشتیبانی شبکه چه مزیت‌هایی را برای یک شرکت ایجاد می‌کند. به تعبیری آیا اساساً انجام این کار توجیه اقتصادی دارد یا خیر.

میزان دانشی که برای مدیریت و پشتیبانی شبکه کامپیوتری مورد نیاز است ارتباط مستقیمی با وسعت شبکه و تنوع سرویس‌هایی که در این شبکه وجود دارد خواهد داشت. به طور کلی برای پشتیبانی استاندارد یک شبکه کامپیوتری  تسلط بر دانش های ذیل ضروری خواهد بود.

اینکه یک نفر بخواهد بر تمام حوزه‌های مطرح شده تسلط کامل داشته باشد تا حدی غیر ممکن است اما زمانیکه یک تیم پشتیبان آی تی وجود دارد، طبیعتاً سطح دانش فنی بالا می رود و هر کس در حوزه های به خصوصی توانمندتر خواهد بود. در این رابطه حجم دانش فنی و تجربه موجود در یک شرکت آی تی قابل قیاس با یک شخص نخواهد بود و این دانش می تواند مزیت های زیادی در استفاده از بهترین راه کارهای فنی، جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه و رشد هرچه بیشتر شرکت ها در اختیارشان بگذارد.

در خصوص هزینه‌های مرتبط با استخدام نیروی تمام وقت و یا برون سپاری خدمات به یک شرکت آی تی، می‌توان گفت که در نهایت هزینه‌‌ای که برای خدمات به یک شرکت آی تی پرداخت می‌شود در اغلب موارد پایین‌تر و از طرفی سطح کیفی خدمات دریافتی به مراتب بالاتر خواهد بود.

از جنبه پایداری خدمات دریافتی می‌توان گفت احتمال خروج یک نیروی کار از یک شرکت به مراتب بیشتر از توقف کار و یا انحلال یک شرکت آی تی خواهد بود. این یعنی شما درگیری‌های مرتبط به جایگزینی نیرو در این بخش را نخواهید داشت. این موضوع به ویژه زمانی که کسب و کار اصلی یک شرکت خارج از حوزه آی تی است همراه با چالش‌های استخدامی فراوانی برای تشخیص نیروی کار آمد خواهد بود.

امنیت اطلاعات و تعهدات محرمانگی اطلاعات در همکاری میان دو شرکت از سطح بالاتری برخوردار است و این موضوع در قراردادهای حقوق فی مابین طرفین به خوبی پوشش داده خواهد شد.

نکته پایانی که در این بخش معمولا به آن توجه نمی‌شود در خصوص کارشناسان آی تی و پشتیبان شبکه است. به طور طبیعی کارشناسان این حوزه کار کردن در یک محیط فنی مرتبط با رشته خودشان که هر روز شامل چالش‌های فنی متفاوت و یادگیری از نیروهای باتجربه تر است را به کار کردن در شرکت‌های غیر مرتبط ترجیح می‌دهند، حتی اگر کار کردن در یک شرکت غیر تخصصی آسان‌تر و گاهاً با درآمد بالاتر هم باشد اما تجربه نشان داده است که تیم‌های فنی کسب دانش فنی و به دست آوردن تجربه بیشتر را با به راحتی کنار نمی‌گذارند.

طبیعتاً برون سپاری خدمات به عنوان یک راهکار متداول در تمام کشورهای دنیا در حال افزایش است و علاوه بر مواردی که به طور مختصر به آن پرداختیم دلایل آشکار و پنهان دیگری در علت این تصمیم گیری در میان مدیران شرکت ها و سازمان وجود دارد.

نقش دانش فنی پرسنل یک شرکت در رابطه با پشتیبانی شبکه چیست؟

موضوعی که سال‌ها فعالیت در شرکت‌های کوچک و بزرگ در صنایع مختلف به ما یاد داده است این واقعیت است که دانش فنی پرسنل یک سازمان در بخش شبکه و سیستم‌های کامپیوتری هرچند در سطوح ابتدایی باشد در افزایش عملکرد پرسنل آن سازمان و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه تاثیر بسیار زیادی دارد.

اینکه کاربران بتوانند از پس مشکلات ساده وروزمره‌ای که با آن مواجه می‌شوند بر بیایند کار پیچیده‌ای نیست. اگر پرینتر به درستی پرینت نمی‌گیرد، اینترنت سیستم وصل نیست، اتصال شبکه سیستم قطع شده ایمیل ارسال نمی شود و بسیاری دیگر از مشکلات روزمره، گاه با انجام چند کار ساده قابل حل است.

دستیابی به این هدف معمولاً  از طریق برگزاری یک دوره آموزشی کوتاه مدت و یا در اختیار گذاشتن ویدئوهای کوتاه آموزشی از رفع مشکلات متداول روزمره می تواند تا حد زیادی  میسر می‌شود. این موضوع می‌تواند صرفه جویی بلند مدت مطلوبی در کاهش هزینه‌های فنی سازمان و افزایش بهره وری پرسنل و حفظ جریان کار در سازمان داشته باشد.

برای دریافت مشاوره و بهترین راهکار پشتیبانی شبکه شرکت خود با ما تماس بگیرید.
خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌ های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات شبکه اکتیو

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی تمام سرویس های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می دهیم. راه اندازی سرور، مجازی سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

مشتریان ما بهترین معرفان ما هستند
درخواست مشاوره رایگان پشتیبانی شبکه