استفاده از App Locker (بخش اول) post thumbnail image

استفاده از App Locker (بخش اول)

با احتیاط از App Locker استفاده کنید!

از ویندوز 7 به بعد یک Policy جدید به نامApp Locker به وجود آمد که با کمک آن می‌توان استفاده از یک نرم افزار را برای کاربران در یک شبکه محدود کرد. شاید نرم افزارهایی در دستگاه User وجود داشته باشند کهAdmin صلاح نداند که User از آن استفاده کند. با دنبال کردن مسیری که در این مقاله توضیح می‌دهیم، می‌توان از این قابلیت استفاده کرد.

16 فروردین 1399

مسیر زیر را دنبال کنید.

استفاده از App Locker
استفاده از App Locker
استفاده از App Locker
استفاده از App Locker

گزینه Packaged app Rules  برای نرم افزارهایی مانندOffice  می‌باشد که وقتی نصب می‌کنیم چندین نرم افزار در کنار هم نصب می‌شوند.

Script Rules  هم مربوط بهScript نویسی است.

 گزینه Windows Installer Rules در اینجا کارایی زیادی ندارد.

گزینه Executable Rules هم مربوط مربوط به فایل‌هایexe یا همان فایل‌های اجرایی است. روی آن راست کلیک کرده و گزینه Create New Rule را انتخاب می‌کنیم و Next  را می‌زنیم.

استفاده از App Locker
استفاده از App Locker

در اینجا Deny را انتخاب می‌کنیم و در قسمت پایین کابران یا گروه‌هایی که قرار است از نرم افزار مورد نظر استفاده نکنند را تعیین می‌کنیم.

استفاده از App Locker

در این قسمت File hash عملیات Hashing یا رمزنگاری را  انجام می‌دهد. به وسیله گزینه Path مسیر نرم افزار مربوطه را انتخاب می‌کنیم که بلاک شود. گزینه Publisher هم بر اساس کمپانی سازنده نرم افزار را  بلاک می‌کند. گزینه Publisher را انتخاب می‌کنیم.

استفاده از App Locker

مسیر نرم افزار مربوطه را انتخاب می‌کنیم. برای مثال ما می‌خواهیم Windows Media Player که موقع نصب ویندوز به طور خودکار نصب می‌شود را برای یک User بلاک کنیم.

استفاده از App Locker
استفاده از App Locker

ادامه مطلب را در مقاله استفاده از App Locker (بخش دوم)، بخوانید.

بیشتر بخوانید:

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه‌اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می‌دهیم. راه‌اندازی سرور، مجازی‌سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و...

پست‌های مرتبط
کیبورد مجازی
کیبورد مجازی
گاهی ممکن است در هنگام کار با کامپیوتر، کیبورد خراب شده و کار نکند، در این صورت باید از کیبورد مجازی استفاده کنیم. در این مقاله روش‌هایی را که به‌وسیله آن