تفاوت Change password و Reset password در User account post thumbnail image

تفاوت Change password و Reset password در User account

۲۲ خرداد ۱۳۹۹

شاید تا به امروز فکر می‌کردیم Change و Reset کردن رمز عبور درUser account یکی است و تفاوتی با هم ندارند، اما در واقع این دو، کاربرد متفاوتی در مایکروسافت دارند که در این مقاله آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

Change Password برای مواقعی است که کاربر رمز User account خود را می‌داند و می‌خواهد آن را تغییر دهد. برای این کار باید در محیط ویندوز از قسمت Account اقدام کرد. در محیط Hyper-V ازکلید ترکیبی ctrl + alt + insert  و در محیط  VMware از کلید ترکیبی ctrl+alt+N برای Change password استفاده کنید.

Reset password بیشتر درشبکه‌های Domain  استفاده می‌شود. در مواقعی که کاربر رمز User account خود را فراموش می‌کند و نمی‌تواند Log on کند. در این مواقع، به Admin اعلام می‌کند و Admin رمز را از  طریقLocal user and groups با استفاده از فرمان lusrmgr.msc در قسمت Reset، Run می‌کند و رمز عبور جدیدی به User  تحویل می‌دهد.

البته Admin می‌تواند به user این امکان را بدهد که خودش رمز را Reset کند و User در این صورت می‌تواند از طریق فرمان mmc در Run رمز را Reset کند و دیگر نیازی نیست که هر بار که رمز را فراموش کرد به Admin رجوع کند.

 لازم به ذکر است که کاربر عادی یا کاربری که عضوی از شبکه Workgroup است هم می‌تواند از Reset password استفاده کند.

پست‌های مرتبط

حذف کامل درایورهای پرینتر در ویندوز
حتماً می‌دانید که اغلب مشکلاتی که در کارکرد صحیح پرینترها به وجود می‌آید به خاطر نامناسب بودن درایوری است که در ویندوز برای آن پرینتر تعریف و نصب شده است.
استفاده از App Locker (بخش دوم)
در این مقاله ادامه مباحث استفاده از App Locker را در اختیارتان قرار می‌دهیم. در مقاله قبل استفاده و مزایای ستفاده از App Locker را بیان کردیم. با دنبال کردن
پسوندهای فایل ها
پسوندهای فایل ها ویندوز
هر فایل دارای یک پسوند معمولاً سه حرفی است که با یک نقطه از نام اصلی فایل جدا می‌شود. این پسوندها به صورت پیش فرض پنهان هستند. این پسوندها بعد