آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8 post thumbnail image

آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8

۲۵ تیر ۱۴۰۰

خرابی ویندوز و بالا نیامدن یکباره یک سیستم کامپیوتری موضوعی شایع بین کاربران کامپیوتر است که در بعضی مواقع منجر به بروز خسارت های مالی و معنوی زیادی برای کاربران می گردد. اگر می خواهید دچار مشکلاتی از این دست نشوید و بتوانید از اطلاعات و ویندوز خود به خوبی محافظت کنید.

یک نسخه پشتیبان که به صورت یک فایل image تهیه می شود تمام محتوای مربوط به یک درایو شامل جداول پارتیشن ها و بوت سکتور را در خود جای می دهد. شاید شیوه های دیگر بک آپ گیری برای محافظت از اسناد و عکس ها مناسب باشد ولی تنها بک آپ گیری به صورت image است که می تواند اطلاعات شخصی سازی شده مربوط به ویندوز را هم بازیابی کند.

در این جا ما به شما شیوه بک آپ گیری به صورت فایل image در ویندوز  8 و نحوه بازیابی این image از طریق یک درایو غیرقابل بوت را آموزش می دهیم.

برای تهیه بک آپ ابتدا یک حافظه خارجی با ظرفیت مناسب را به سیستم خود وصل کنید. از طریق بخش جستجو در قسمت  settings ویندوز برنامه file history  را پیدا و اجرا کنید. در پنجره باز شده در قسمت پایین سمت چپ بر روی system image backup کلیک کنید. صبور باشید تا ویزارد مرتبط ظاهر شود در این ویزارد مراحل ساده و مشخص است، آنها را دنبال کنید و در پایان و پس از انجام عملیات بک آپ گیری از پارتیشن مورد نظر هارد اکسترنال را از سیستم جدا کنید.

 یک usb flash به دستگاه وصل کنید و این بار بر روی آیتم recovery که درست بالای آیتم قبلی که انتخاب کردید قرارد دارد کلیک کنید و سپس Create a recovery drive را انتخاب و مراحل را دنبال کنید.

زمانیکه با ویندوز خود دچار مشکل شدید و یا ویندوز بالا نمی آید، فلش (Recovery Drive) را به دستگاه وصل کنید  هنگامیکه سیستم از شما در رابطه با انتخاب keyboard layout سوال می کند ضمن انتخاب آن هارد اکسترنالی که در مرحله نخست برای تهیه image از آن استفاده کرده بودید را به یکی دیگر از پورت های usb سیستم وصل کنید.

مسیر نهایی که انتخاب خواهید کرد به شکل زیر خواهد بود:

Troubleshoot>Advanced options>System Image Recovery>Re-image your computer

به این ترتیب در مواقع اضطراری می توانید به سادگی اطلاعات و ویندوزه خود را به همراه کلیه تنظیمات ودرایورهای از پیش نصب شده روی آن بازیابی کنید.

پست‌های مرتبط

انواع RAID
در این مقاله قصد داریم تا شما را با مفهوم RAID و RAID های 0 1 5 به بیان ساده تر آشنا سازیم همانطور که می دانید RAID مخفف کلمات
حذف کامل درایورهای پرینتردر ویندوز
حتماً می دانید که اغلب مشکلاتی که در کارکرد صحیح پرینترها به وجود می آید به خاطر نامناسب بودن درایوری است که در ویندوز برای آن پرینتر تعریف و نصب