حذف کامل درایورهای پرینتر در ویندوز post thumbnail image

حذف کامل درایورهای پرینتر در ویندوز

حتماً می‌دانید که اغلب مشکلاتی که در کارکرد صحیح پرینترها به وجود می‌آید به خاطر نامناسب بودن درایوری است که در ویندوز برای آن پرینتر تعریف و نصب شده است.

3 آبان 1400

مشکلی که بسیاری از کاربران با آن مواجه می‌شوند این است که وقتی می‌خواهند درایورهای مربوط به پرینتر را پاک کنند و اقدام به نصب درایور جدید نمایند این کار را از طریق بخش programs and features واقع در control panel انجام می‌دهند اما این راه در واقع درایورهای مربوط به پرینتر را پاک نمی‌کند!

اما راه حل حذف کامل درایورهای پرینتر در ویندوز چیست؟

برای اینکه به طور کامل از شر درایور نامناسب و تمام مخلفات آن که بر روی ویندوز نصب شده است خلاص شوید پیشنهاد می‌کنیم مراحل زیر را دنبال کنید:

1- پنجره Run را باز کنید. از ترکیب کلید پنجره + R بر روی کیبورد برای این کار می‌توانید استفاده کنید. برای مشاهده کلیدهای میانبر مفید در ویندوز می‌توانید به مقاله شورتکات های مهم ویندوز مراجعه نمایید.

2- در پنجره باز شده عبارت printui /s /t2 را تایپ کنید.

3- در اینجا لیست کامل مربوط به درایور پرینترهایی که بر روی این ویندوز نصب شده است را می‌توانید ملاحظه کنید. درایور مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی کلید Remove کلیک کنید.

حذف کامل درایورهای پرینتر در ویندوز

اگر پیغام delete unsuccessful را دریافت کردید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مجددا پنجره Run را باز کنید و msc را تایپ کنید.
  • در پنجره باز شده Printer Spooler Service را پیدا کنید. بر روی آن کلیک راست کنید سپس Properties و نهایتاً Stop را انتخاب کنید.
  • وارد My Computer شده و مسیر زیر را دنبال کنید:

C:\Windows\System32\spool\Printer

  • محتویاتی که در این پوشه می‌بینید را پاک کنید.
  • مرحله ۲ را مجددا انجام داده و این بار به جای stop دکمه start را بزنید.
  • بعد از انجام این موارد شما می‌توانید مجددا وارد printui /s /t2 شده و این بار با موفقیت درایور مورد نظر خود را پاک کنید.

اگر تمام مراحل عنوان شده را به درستی دنبال کنید می‌توانید مطمئن باشید که درایورهای قدیمی مربوط به پرینتر خود را به طور کامل پاک کرده و با خیال راحت می‌توانید درایور های جدید را نصب کنید.

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه‌اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می‌دهیم. راه‌اندازی سرور، مجازی‌سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و...

پست‌های مرتبط
App Locker
استفاده از App Locker (بخش دوم)
در این مقاله ادامه مباحث استفاده از App Locker را در اختیارتان قرار می‌دهیم. در مقاله قبل استفاده و مزایای استفاده از App Locker را بیان کردیم. با دنبال کردن
راهکار های حل Event ID 37
راهکار های حل Event ID 37
گاهی اوقات کاربران سیستم‌های کامپیوتری با این مشکل مواجه می‌شوند که کامپیوتر آن‌ها در بعضی از اوقات، در حین انجام فعالیت restart می‌گردد. با جستجو در event viewer ویندوز در
ساخت Restore Point
ساخت Restore Point
با استفاده از System Restore می‏‌توان ویندوزی را که به دلیل خاصی دچار مشکل و ایراد شده است را به همان حالت خوب گذشته بازگردانی کرد.