رفع مشکل مخفی شدن فایل‌های فلش مموری post thumbnail image

رفع مشکل مخفی شدن فایل‌های فلش مموری

۱۷ آبان ۱۳۹۹

ویروس‌های کامپیوتری همیشه برای ما ایجاد مزاحمت می‌کنند یکی از شایع‌ترین این ویروس‌ها ویروس فلش مموری است در این مقاله نحوه از بین بردن این ویروس را بیان می‌کنیم.

یکی از مشکلات رایج در زمینه فلش مموری مشکل پنهان شدن اطلاعات فلش است. شاید برای شما هم پیش آمده باشه که وقتی فلش را به کامپیوتر وصل می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که فضای داخل فلش اشغال شده است ولی وقتی داخل فلش وارد می‌شویم هیچ اطلاعاتی موجود نیست.

در حقیقت این نوعی ویروس است که به ویروس shortcut معروف است. برای از بین بردن این ویروس و نمایان شدن اطلاعات داخل فلش به ترتیب باید کارهای زیر را انجام دهیم: 

  1. وارد محیط command prompt  می‌شویم ( برای این کار CMD را در منو start تایپ می‌کنیم)
  2. در محیط CMD وارد پارتیشن فلش می‌شویم مثلا در اینجا پارتیشن ما J است پس تایپ می‌کنیم :J و enter می‌کنیم. 
  3. بعد از این که وارد پارتیشن شدیم command  زیر را تایپ و enter می‌کنیم. 

attrib -h -r -s /s /d f:\*.*

حالا از محیط CMD خارج شده و وارد فلش می‌شویم. در آنجا یک فولدر بی نام می‌بینیم که همان اطلاعات پنهان شده فلش ما است آن رو کپی می‌کنیم داخل کامپیوتر و فلش را فرمت می‌کنیم که ویروس از بین برود.

پست‌های مرتبط

روش‌های افزایش سرعت ویندوز 7
روش‌های افزایش سرعت ویندوز 7
پایین بودن سرعت ویندوز یکی از مشکلاتی است که اکثر کاربران با آن مواجه می‌شوند و همواره به دنبال راهی برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد سیستم خود هستند. در
استفاده از App Locker (بخش اول)
با احتیاط از App Locker استفاده کنید! از ویندوز 7 به بعد یک Policy جدید به نامApp Locker به وجود آمد که با کمک آن می‌توان استفاده از یک
آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8
آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8
خرابی ویندوز و بالا نیامدن یکباره یک سیستم کامپیوتری موضوعی شایع بین کاربران کامپیوتر است که در بعضی مواقع منجر به بروز خسارت‌های مالی و معنوی زیادی برای کاربران می‌گردد.