راهکار های حل Event ID 37 post thumbnail image

راهکار های حل Event ID 37

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

گاهی اوقات کاربران سیستم های کامپیوتری با این مشکل مواجه می شوند که کامپیوتر آن ها در بعضی از اوقات ، در حین انجام فعالیت restart می گردد. با جستجو در event viewer ویندوز در بعضی از مواقع علت این نوع از restart شدن های سیستم با ID ، 37 و با عبارت the speed of processor 0 in group 0 is being limited by system firmware مشخص می گردد که در ادامه 2 راهکار برای حل این مشکل ارائه می نماییم.

راهکار اول :

 1. بازگردانی تنظیمات BIOS به تنظیمات اولیه : برای انجام این کار ابتدا سیستم را restart می کنیم . با فشردن کلید “DEL” یا “F1” یا “F2” یا “F10” وارد تنظیمات BIOS شده و BIOS SETTING را RESET TO DEFAULT می کنیم.
 2. پس از ورود به ویندوز درایور های زیر را UPDATE می کنیم.
  • (Cihpset (Mother Board
  • Intel Rapid Storage Technology
  • Video Card

از عملکرد صحیح فن CPU اطمینان حاصل نماییم همچنین با استفاده از Blower گرد و خاک قطعات را تمیز نماییم.
اگر با انجام مراحل راهکار اول مشکل کماکان پا برجا بود می توان از راهکار دوم استفاده نمود.

راهکار دوم :

Disable کردن Intel Speed Step Technology : برای انجام این کار 2 راه وجود دارد ،

 1. سیستم را restart نموده و با فشردن کلید یا “F1” یا “F2” یا “F10” وارد تنظیمات BIOS شده و BIOS SETTING را RESET TO DEFAULT می کنیم. در محیط BIOS SETTING یکی از گزینه هایDynamic CPU Ferequency یا Intel Speed Step یا Speed Step یا EIST(Enhanced Intel Speed Step) را انتخاب می کنیم و تنظیمات آن را روی Disable و یا Always High قرار می دهیم.
 2. روش دوم انجام این کار از طریق ویندوز می باشد:
 • از Control Pannel ، Power Options را انتخاب می کنیم.
 • از پنجره Power Options ، Change Plan Setting را انتخاب می کنیم.
 • از پنجره Edit Plan Setting گزینه ی Change Advanced Power Setting را انتخاب می کنیم.
 • در پنجره Change Advanced Power Setting از listbox نمایش داده شده گزینه ی High Performance را انتخاب می کنیم مطابق شکل زیر در زیر منوی Processor Power Managment هم Minimum و هم Maximum ، Power state را روی 100% قرار می دهیم.

پست‌های مرتبط

تغییر-پورت-ریموت-دسکتاپ
تغییر پورت ریموت دسکتاپ
یکی از مسائل امنیتی و مهم که در یک شبکه بایستی رعایت شود تغییر پورت‌هایی است که به صورت پیش فرض روی سرورها تنظیم شده است . یکی از این
استفاده از App Locker (بخش اول)
با احتیاط از App Locker استفاده کنید! از ویندوز 7 به بعد یک Policy جدید به نامApp Locker به وجود آمد که با کمک آن می‌توان استفاده از یک
حل مشکل پرینتر از طریق Spooler
حل مشکل پرینتر از طریق Spooler
اگر پرینتی در صف پرینتر شما متوقف شد و اجازه چاپ مجدد را به شما نداد، می‌توانید محتوای داخل Spooler را پاک کنید تا این مشکل حل شود.