راهکار های حل Event ID 37 post thumbnail image

راهکار های حل Event ID 37

گاهی اوقات کاربران سیستم‌های کامپیوتری با این مشکل مواجه می‌شوند که کامپیوتر آن‌ها در بعضی از اوقات، در حین انجام فعالیت restart می‌گردد. با جستجو در event viewer ویندوز در بعضی از مواقع علت این نوع از restart شدن‌های سیستم با ID 37 و با عبارت the speed of processor 0 in group 0 is being limited by system firmware مشخص می‌گردد که در ادامه ۲ راهکار برای حل این مشکل ارائه می‌نماییم.

12 اردیبهشت 1399

راهکار اول:

بازگردانی تنظیمات BIOS به تنظیمات اولیه

 • برای انجام این کار ابتدا سیستم را restart می‌کنیم. با فشردن کلید “DEL” یا “F1” یا “F2” یا “F10” وارد تنظیمات BIOS شده و BIOS SETTING را RESET TO DEFAULT می‌کنیم.
 • پس از ورود به ویندوز درایورهای زیر را UPDATE می‌کنیم.
  • (Cihpset (Mother Board
  • Intel Rapid Storage Technology
  • Video Card

از عملکرد صحیح فن CPU اطمینان حاصل نماییم همچنین با استفاده از Blower گرد و خاک قطعات را تمیز نماییم.
اگر با انجام مراحل راهکار اول مشکل کماکان پا برجا بود می‌توان از راهکار دوم استفاده نمود.

راهکار دوم:

Disable کردن Intel Speed Step Technology 

برای انجام این کار ۲ راه وجود دارد:

 1. سیستم را restart نموده و با فشردن کلید یا “F1” یا “F2” یا “F10” وارد تنظیمات BIOS شده و BIOS SETTING را RESET TO DEFAULT‌می‌کنیم. در محیط BIOS SETTING یکی از گزینه‌های Dynamic CPU Ferequency یا Intel Speed Step یا Speed Step یا EIST(Enhanced Intel Speed Step) را انتخاب می‌کنیم و تنظیمات آن را روی Disable و یا Always High قرار می‌دهیم.
 2. روش دوم انجام این کار از طریق ویندوز است:
 • از Control Pannel ، Power Options را انتخاب می‌کنیم.
 • از پنجره Power Options ، Change Plan Setting را انتخاب می‌کنیم.
راهکار های حل Event ID 37
 • از پنجره Edit Plan Setting گزینه Change Advanced Power Setting را انتخاب می‌کنیم.
راهکار های حل Event ID 37
 • در پنجره Change Advanced Power Setting از listbox نمایش داده شده گزینه High Performance را انتخاب می‌کنیم مطابق شکل زیر در زیر منوی Processor Power Managment هم Minimum و هم Maximum ، Power state را روی 100% قرار می‌دهیم.
راهکار های حل Event ID 37

بیشتر بخوانید:

خدمات پسیو شبکه

ما تمام زیرساخت‌‌های لازم برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری استاندارد را برای شما ایجاد می‌کنیم. طراحی زیرساخت شبکه، کابل کشی، نصب داکت، آرایش رک، نصب دوربین و ...

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه‌اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می‌دهیم. راه‌اندازی سرور، مجازی‌سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و...

پست‌های مرتبط
حل مشکل پرینتر از طریق Spooler
حل مشکل پرینتر از طریق Spooler
اگر پرینتی در صف پرینتر شما متوقف شد و اجازه چاپ مجدد را به شما نداد، می‌توانید محتوای داخل Spooler را پاک کنید تا این مشکل حل شود.