خدمات پسیو شبکه

اجرای عملیات پسیو شبکه نقطه شروع در راه اندازی شبکه های کامپیوتری و بهره برداری از امکاناتی است که این شبکه ها در اختیار ما می گذارند. شرکت هینزا در بخش خدمات پسیو شبکه خود با در اختیار داشتن تیم های متعدد فنی و متخصص، تمامی پیش نیازهای لازم و ضروری برای داشتن یک شبکه کامپیوتری کارآمد را در اختیار شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ می گذارد.  دقت در اجرای مهندسی تمام مراحل انجام کار و تضمین کیفیت خدمات انجام شده مهمترین مزایای همکاری با هینزا در بخش خدمات پسیو شبکه خواهد بود.

خدمات پسیو شبکه هینزا

خدمات پسیو شبکه
برای دریافت مشاوره و یا هماهنگی جهت بازدید پروژه خود با ما تماس بگیرید.
خدمات پسیو شبکه

چرا دیگران ازخدمات پسیو شبکه هینزا استفاده می کنند؟

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در خصوص خدمات پسیو شبکه داشته باشید پیشنهاد می کنیم با ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

منظور از خدمات پسیو شبکه چیست؟

راه اندازی هر شبکه کامپیوتری به طور کلی به دو بخش خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه تقسیم بندی می‌شود. در واقع قبل از اینکه بتوانید از امکانات موجود در یک شبکه کامپیوتری و نرم افزارهای تحت شبکه استفاده کنید شما نیازمند انتخاب مناسب‌ترین تجهیزات و نصب و راه اندازی آن‌ها خواهید بود. اینکه از چه کابلی استفاده کنید، محل قرار گیری سرور کجا باشد، به چه تعداد نود شبکه، تلفن و برق برای شبکه نیاز دارید و سوالاتی از این دست، موضوعاتی است که به حوزه پسیو شبکه مربوط می‌شود. در واقع خدمات پسیو شبکه مرتبط با پیاده‌سازی و نصب تمام تجهیزات لازم برای یک شبکه کامپیوتری خواهد بود و هیچگونه کار نرم افزاری در این قسمت انجام نمی‌شود. تمامی عملیات مربوط‌ به نصب و راه اندازی امکانات زیرساخت نرم افزاری شبکه در حوزه خدمات اکتیو شبکه خواهد بود.

چگونه مناسب ترین تجهیزات پسیو شبکه را انتخاب کنیم؟

موضوع استفاده از تجهیزات بی‌کیفیت در راه‌اندازی و اجرای هر پروژه‌ای در هر حوزه‌ای می‌تواند چالش برانگیز باشد. چه موضوع مربوط به خرید یک واحد آپارتمان با زیرساخت ضعیف باشد چه راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری! برای این موضوع هیچکس به جز کارفرما نمی‌تواند تصمیم نهایی را بگیرد.

استفاده از تجهیزات و اختلاف هزینه آن‌ها همیشه مربوط به کیفیت نیست، بسیاری اوقات موضوع بر سر میزان اهمیت شما به زیبایی بصری کار در انتهای پروژه و یا سهولت استفاده از امکانات راه‌اندازی شده است.

انتخاب تجهیزات آی تی و شبکه مناسب با توجه به گستردگی و تعدد برندهای فعال در این حوزه اغلب به موضوعی چالش برانگیز برای کارفرمایان تبدیل می‌شود ولی بدون تردید تصمیم‌گیری اشتباه در این بخش می‌تواند منجر به دردسرهای متعددی در آینده برای شما شود و اتلاف زمان و هزینه زیادی را به شرکت یا سازمانی که مدیریت می‌کنید تحمیل کند. قطعی‌های مکرر شبکه، افت سرعت در انتقال و جابه جایی فایل‌ها، سوختن تجهیزات حیاتی سیستم و … تنها بخشی از این موارد است.

آینده نگری در طراحی زیرساخت پسیو شبکه به چه معنی است؟

اگر قصد انجام هرگونه عملیات پسیو شبکه در شرکت یا سازمان خود را دارید، هرگز از آینده‌نگری در این بخش چشم پوشی نکنید. با توجه به اینکه تقریباً جابه‌جایی بخش‌ها و پرسنل و فضای کار آن‌ها و تغییرات دکوراسیون در گذر زمان امری اجتناب‌ناپذیر است، در صورتیکه به ویژه قصد ماندن در ساختمان فعلی شرکت را برای چند سال آینده دارید، تا حد ممکن در طراحی شبکه و زیرساخت به این تغییرات احتمال توجه کنید.

قرار دادن یک نود شبکه یا پریز برق اضافه در یک اتاق در زمانی که مشغول انجام یک پروژه پسیو هستید کار چندان سخت و پرهزینه‌ای نیست ولی بعد از اینکه کار به اتمام می‌رسد (به ویژه در حالت اجرای توکار) انجام چنین تغییراتی می‌تواند همراه با دردسر و خراب‌کاری‌های زیاد و همچنین به هم‌خوردن زیبایی محیط کار پرسنل شود.

آینده‌نگری در طراحی شبکه و زیرساخت پسیو از نکات بسیار مهم و مهندسی در این بخش است.

مراحل ارائه خدمات پسیو شبکه چیست؟

مراحل انجام پروژه های پسیو شبکه در تمام شرکت‌هایی که به طور حرفه‌ای در این حوزه کار می‌کنند تقریباً یکسان است و شرکت هینزا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در این بخش قاعدتاً از این موضوع مستثنی نیست. به طور کلی روال انجام کار پس از دریافت درخواست از مشتری به ترتیب ذیل خواهد بود:

هزینه خدمات پسیو شبکه چگونه محاسبه می‌شود؟

راه‌اندازی زیرساخت‌های آی تی هر مجموعه با توجه به وسعت انجام کار و نیازهایی که در بخش زیرساخت دارد می‌تواند با مجموعه‌ای دیگر کاملا متفاوت باشد. در بحث هزینه مانند انجام هر کار دیگری، پارامترهای مختلف می‌تواند بر قیمت تمام شده کار شما تاثیرگذار باشد. برخی از مهمترین این موارد عبارتند از:

گارانتی خدمات پسیو شبکه هینزا چیست؟

پس از انجام پروژه توسط تیم خدمات پسیو شبکه هینزا و رعایت تمامی استانداردها و چک لیست‌های موجود، تمامی زیرساخت‌های ارتباطی راه اندازی شده توسط کارشناسان فنی ما در محل پروژه، تست و تحویل نماینده کارفرما می گردد. در صورت خرید تجهیزات از طریق واحد فروش شرکت هینزا، تمامی تجهیزات پسیو نصب شده به صورت اتوماتیک شامل گارانتی ۵ ساله هینزا خواهند شد.

خدمات شبکه اکتیو

خدمات اکتیو شبکه

نصب و راه اندازی تمام سرویس‌های لازم برای استفاده از یک شبکه کامپیوتری استاندارد را به بهترین شکل انجام می دهیم. راه اندازی سرور، مجازی سازی، بک آپ اتوماتیک و ...

خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی تمام نیازهای IT شما در یک بسته جامع و مقرون به صرفه آخرین چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. بازدیدهای حضوری دوره‌ای، ریموت، پشتیبانی در مواقع اضطرار و ...

مشتریان ما بهترین معرفان ما هستند
ارسال درخواست خدمات پسیو شبکه