نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

انتخاب دوربین مداربسته مناسب در بازار پرتلاطم این تجهیزات در ایران برای اغلب افراد به کاری دشوار و پر دردسر تبدیل شده است. اگر تصمیم به نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته گرفته‌اید حتماً با چالش انتخاب نوع مناسب این تجهیزات روبه رو شده‌اید. تنوع برندها و قیمت‌ها موضوعی است که انتخاب را کمی مشکل می‌کند. دوربین‌های مداربسته IP یا همان دوربین‌های تحت شبکه دسته‌ای دیگر از دوربین‌های مداربسته هستند که دارای کیفیت بالاتری نسبت به دوربین‌های مداربسته آنالوگ بوده و به تبع آن از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند.

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین‌های آنالوگ دوربین‌های رایجی است که در بسیاری از اماکن در سطح شهر با آن روبه رو شده‌اید. کیفیت تصویر این دوربین‌ها از سطح قابل قبولی برای نیازهای معمولی کاربران برخوردار است با این حال این دوربین‌ها در مقایسه با دوربین‌های تحت شبکه و یا همان IP از کیفیت پایین‌تری برخوردارند. این موضوع که به واقع چه دوربینی و با چه امکاناتی مناسب نیاز شماست چالشی است که بهتر است آن را به متخصصین این حوزه واگذار کنید. کارشناسان هینزا در دپارتمان شبکه هینزا می‌توانند در موارد ذیل در کنار شما باشند:

دوربین مداربسته آی پی

دوربین مداربسته IP بر روی بستر شبکه و کابل‌هایی که برای شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شود کار می‌کند. از این دوربین‌ها به ویژه در مکان‌هایی که نیاز به دقت و کیفیت بالاتر اولویت محسوب می‌شود استفاده می‌گردد. این دسته از دوربین‌های مداربسته نیز از تنوع قیمتی و کیفی گسترده‌ای برخوردار هستند و انتخاب مناسب‌ترین دوربین ارتباط مستقیم با نیاز واقعی شما دارد. شرکت هینزا در دپارتمان شبکه با در اختیار داشتن کارشناسان با تجربه و متخصص در حوزه دوربین‌های مداربسته تحت شبکه می‌تواند در این راه کنار شما باشد.

ذخیره سازی تصاویر

ضبط و ذخیره تصاویر دوربین‌های مداربسته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حوزه‌های امنیتی و نظارتی استفاده از دوربین مداربسته بدون سیستم ذخیره سازی مناسب و کارآمد بی‌معنی خواهد بود. DVR در سیستم دوربین مداربسته آنالوگ نامی آشناست. این تجهیزات که درون آن‌ها هاردیسک هایی با ظرفیت دلخواه تعبیه می‌گردد ویژه ضبط تصاویر در شبکه دوربین مداربسته آنالوگ می‌باشند. NVR به نوعی همان کار DVR را انجام می‌دهد با این تفاوت که از این تجهیزات برای ذخیره‌سازی تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه استفاده می‌گردد.

موضوع ذخیره‌سازی تصاویر زمانیکه تعداد دوربین‌های موجود زیاد باشد و یا نگهداری تصاویر برای مدتی طولانی مورد نیاز باشد شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد. در بسیاری از این موارد از سیستم‌های ذخیره‌سازی تحت شبکه استفاده می‌گردد، سیستم‌هایی نظیر NAS و SAN که با قابلیت‌های متعدد در حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات، کاربرد فراوانی دارند. اگر با چالشی در این حوزه روبه رو هستید کارشناسان ما می‌توانند راه‌کارهای مناسبی را در اختیار شما بگذارند.

درخواست مشاوره رایگان